SpareNet Servers Advertising & Link Exchange

اطلاعیه

بستن
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

>>تاپیک جامع سوال و جواب های ویژوال بیسیک 6 <<

بستن
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
نوشته‌های جدید

• >>تاپیک جامع سوال و جواب های ویژوال بیسیک 6 <<

با سلام به همه دوستان

همانطور که از نام تاپیک پیداست دوستان سوالات مربوط به ویژوال بیسیک 6 رو در این قسمت بپرسند

تا دوستان جواب بگیرند

و در قسمت آموزش اسپم ندهید .....

با تشکر
    [align=center]همه انسان ها یک چیز را میبینند ولی این نوع دید است که انسان های متفاوت را میسازد[/align]

[align=center]بدلیل امتحانات کم رنگیم ! [/align]

RE: >>تاپیک جامع سوال و جواب های ویژوال بیسیک 6 <<

در مورد پروژه های Activx توضیح میدین که اصلا چیه؟

نظر

نوشته اصلی توسط fixxer
      در مورد پروژه های Activx توضیح میدین که اصلا چیه؟
      با سلام دست عزیز ما چندنوع ActiveX داریم ... شما دقیقا در مورد کدام نوع سوال داری ..درضمن ActiveX اشتباه نوشتید

انواع پروژه های ActiveX و توضیح

ActiveX

ActiveX اولین بار درسال 1996 توسط مایکروسافت عرضه شد و به عنوان خلاصه دارای مجموعه دستورات آماده برای تسهیل دراستفاده

از آن در اختیار برنامه نویسان قرار میگیره که دارای انواع مختلفی است

ActiveX DLL

از این نوع برای ایجاد یک پل ارتباطی با صفحات ASP به صورت داینامیک میتونید استفاده کنید که بعد از باز کردن منوی پروژه و رفتن به

بخش ActiveX Dll از قسمت Project گزینه references را انتخاب کنید و میتونید نوع صفحات داینامیک (پویا) رو مشخص کنید

ActiveX EXE

از این کامپوننت برای نوشتن برنامه های تحت داس(DOS) استفاده میشه ..که در مبحث ویروس نویسی به دردمون میخوره ..

که اون تاپیک هم به امید خدا باز میشه

ActiveX control

این نوع همانطور که از نامش پیداست برای کنترل های بیشتر بر روی برنامه بکار میره و مثل شما میخواید کنترل SHIFT رو برای

بکار انداختن یک Command Button بکار ببرید که برای کنترل های بیشتر روی برنامه مورد استفاده قرار میگیره
      [align=center]همه انسان ها یک چیز را میبینند ولی این نوع دید است که انسان های متفاوت را میسازد[/align]

نظر

با سلام میخواستم بدونم چه جوری میشه با Vb 6 zمیشه کاربر رو به اینترنت حالا با مرورگر های خوب وصل کرد یه چیزی شندیده بودم در مورد سوکت اما کامل نمیدونم.
        اگه میشه سورس هاش و آموزش استفاده رو بزارین

نظر

نوشته اصلی توسط fixxer
          با سلام میخواستم بدونم چه جوری میشه با Vb 6 zمیشه کاربر رو به اینترنت حالا با مرورگر های خوب وصل کرد یه چیزی شندیده بودم در مورد سوکت اما کامل نمیدونم.
          اگه میشه سورس هاش و آموزش استفاده رو بزارین
          ================================================== ==========================

با سلام خدمت شما

ببینید اولا باید کاربر مورد نظر شما امکانات لازم برای اجرای صفحات وب با مرورگر مد نظر شما رو داشته باشه

دوما پییشنهاد میکنم برای سوکت نویسی برای صفحات وب از زبان PHP استفاده کنید که کارایی خیلی بیشتری نسبت به Vb6 داره

سوما یک توضیح کوچیک راجب سوکت نویسی بدم:

برای اینکه ما یک صفحه ی وب رو ببینیم مرورگر ما یک ارتباط سوکت با پورت 80 باز میکند و در واقع یک ارتباط حالا ما میتونیم

با کد نویسی در قالب سایت کاری انجام بدیم تا ئر مرورگر تغیراتی که شما گفتید انجام بدیم

نظر

خوب حالا یه آموزش در مورد اینکه چه جوری از Web Browser در ویژوال بیسیک ***خودتون*** تهیه کنید
            ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط fixxer
              خوب حالا یه آموزش در مورد اینکه چه جوری از Web Browser در ویژوال بیسیک ***خودتون*** تهیه کنید
              ممنون

================================================== ==========================

سلام

من در تاپیک جامع سورس کدهای ویژوال بیسیک 6 یک مرورگر تقریبا کامل گذاشتم که میتونید با اون به صفحات اینترنتی برید

و کارهاتون انجام بدید (البته به صورت ساده است) ...برای شما ... اما در مورد آموزش ها این نکته رو بگم که من در بخش

حرفه ای آموزش Vb 6.0 حتما آموزش کامل سوکت نویسی رو میگذارم (در صورت وجود استقبال...! اینم بگما..!!)..

نظر

سلام دوستان
                با فرض اینکه بخواهیم یک برنامه بک اپ گیری بسازیم من در قسمتی از کار نیاز به این دارم که فایل های موجود در یک پوشه رو برای تبدیل به یک فایل کنه
                جزئیات:
                خوب گام اول پیدا کردن اسم فایل ها در مسیر موجود هست که با کنترل های خود وی بی ساده هست
                با فرض اینکه فایل های مسیر c:/folder به شکل زیر باشند
                a1.txt
                a2.dat
                a3.htm

یعنی هرکدوم با پسوند مختلفی باشند
                من چجوری میتونم تو ویبی فایل رو باز کنم و محتوای این سه فایل رو داخل اون بریزم و تبدیل به یک فایل کنم حالا مهم نیست فایل نهایی چه پسوندی داشته باشه
                فقط به نحوی باشه که من بعد بتونم این سه فایل رو با اسم و پسوند استخراج کنم مثلا اینکه در قسمتی از فایل اطلاعات این سه فایل شامل اسم و پسوندرو بنویسم

شما چه راه حلی دارین؟

نظر

نوشته اصلی توسط Shell
                  سلام دوستان
                  با فرض اینکه بخواهیم یک برنامه بک اپ گیری بسازیم من در قسمتی از کار نیاز به این دارم که فایل های موجود در یک پوشه رو برای تبدیل به یک فایل کنه
                  جزئیات:
                  خوب گام اول پیدا کردن اسم فایل ها در مسیر موجود هست که با کنترل های خود وی بی ساده هست
                  با فرض اینکه فایل های مسیر c:/folder به شکل زیر باشند
                  a1.txt
                  a2.dat
                  a3.htm

یعنی هرکدوم با پسوند مختلفی باشند
                  من چجوری میتونم تو ویبی فایل رو باز کنم و محتوای این سه فایل رو داخل اون بریزم و تبدیل به یک فایل کنم حالا مهم نیست فایل نهایی چه پسوندی داشته باشه
                  فقط به نحوی باشه که من بعد بتونم این سه فایل رو با اسم و پسوند استخراج کنم مثلا اینکه در قسمتی از فایل اطلاعات این سه فایل شامل اسم و پسوندرو بنویسم

شما چه راه حلی دارین؟

================================================== =========================

با سلام خدمت شما

[php]Private Sub Command1_Click()
                  Dim a As Integer
                  Dim s As String
                  a = FreeFile
                  Open "C:\qwe.txt" For Append As #a
                  Print #a, FilePath
                  Close #a
                  End Sub
                  [/php]

نظر

صبر کنید ..
                  X