SpareNet Servers Advertising & Link Exchange

اطلاعیه

بستن
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

هک الگوریتم رمزنگاری ؟

بستن
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
نوشته‌های جدید

• هک الگوریتم رمزنگاری ؟

سلام
    برای پروژه دانشگاهی چالشی یه الگوریتم رمز نگاری با استفاده از جاوااسکریپت نوشته شده که کد مربوطه رو پیوست کردم
    در انتهای فایل پیوستی یه مثال ازش مطرح شده ....
    چطور میشه کلمه کلیدی passphrase رو در مثال حدس زد ؟
    از خصوصیا این کلمه کلیدی اینه که فقط از حروف کوچک انگلیسی استفاده شده و طول کاراکتر هم حداکثر تا 50 می تونه باشه
    یه راه حل اینه که تابعی بسازیم که کلمه سازی کنه و اون رو جاگذاری کنه تا به جواب درست برسه ... ولی با توجه به طول کاراکتر ممکنه سالها طول بکشه
    من یه رایانه 32 هسته ای رو برا یه روز رو سرویس ابری اجاره کردم و بازم نتونستم به جواب برسم ..
    کسی میتونه این کلمه کلیدی رو پیدا کنه ؟
    فایل های پیوست شده

دوست گرامی این مربوط به مسابقه فتح پرچم سال 2017 هست. اولا منظور از طرح این سوالات این هست که شما الگوریتم را معکوس کنید نه اینکه رمز را بشکنید .. شکستن رمز با این سایز حتی با ابر کامپیوتر هم سالها طول میکشه

روش مهندسی معکوس این سوال در اینجا با جزئیات کامل توضیح داده شده و برنامه ای با Ruby جهت شکستن قفل توسط نویسنده مطلب ارائه شده است

https://gist.github.com/lover33/79af...d1afdc6523f4f8

نظر

چه جالب .... فک میکردم اینو یکی از استادا نوشته .... نگو گپیه ..... ما رو بگو که حسابی رفته بود رو مخمون ..... البته یه جورایی میشه گفت قضیه اموزشی بوده
      ولی برای حلش اونجوری که سایت اصلی و مطالب انجمن های مرتبط رو خوندم .... دیگه اون حالت جواب نمیده چون کلمه های کلیدی برای معماهای بعدی دیگه توی دیکشنری نیستن و رشته های بی معنی ان
      با چند نفر دیگه هم مشورت کردم گفتن از مهندسی معکوس استفاده کن ...
      با اون لینکی که دادی برا مهندسی معکوس برا رشته 50 کاراکتری بازم سالها طول میکشه
      راهی یادداری که بشه کلمه کلیدی رو از توش دراورد ؟ ... متن رمز نگاری با روش رمز نگاری رو داریم پس حتما شدنیه که با یه تابع عکس به کلمه کلیدی برسیم

نظر

دوست گرامی این کلا فایل Crypto سرویس Cloudflare هست که با اون میشه لاگین فرم ساخت .. این سوالات را در مسابقات جوری طرح میکنند که حل بشه و به Dictionary نیاز داره چون به غیر از Dictionary راه دیگری نداره .. و دیکشنری هم در دسترس هست مشکل اینکه که اگر استاد شما از لغت فارسی استفاده کرده باشه ( مثلا salam ) در دیکشنری موجود نیست که بشه از اون کد روبی استفاده کرد .. با Bruteforce امکانش نیست و همینطور که گفتم سوال را جوری میدن که بشه حل کرد مگر اینکه استاد شما میخواد بگه خیلی حالیشه و ... که این هم کار ایشون نیست و کپی سوال CTF هست ..

نظر

صبر کنید ..
        X