SpareNet Servers Advertising & Link Exchange

اطلاعیه

بستن
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

سوالاتی در مورد زبان Python

بستن
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
نوشته‌های جدید

• سوالاتی در مورد زبان Python

با سلام خدمت اساتید گرامی
    سوالی برای من در زمینه زبان Python بوجود اومده، برای همین دیگه جواب سوالمو زحمت شما میدم.
    راستش من در زمینه برنامه نویسی فقط به Html تسلط کامل دارم و همه دستورات و قوانین آن را بلدم. بتازگی زبان Python رو شروع کردم. میخواستم دقیقا بدونم که ما تو این زبان اینهمه کد مینویسیم و خلاصه زحمت میکشیم، بعدی که بطور کامل بلدش کردیم چه خوبی هایی برای ما داره؟ برخی از دوستان میگن برای نفوذ به سرورها لازمه، این درست اما چطوری ؟ تو این زبان که چیره خاصی نهفته نیست.
    مثلا یکی از دستوراتش
    print("hello")
    hello اینم جوابشه
    حالا از اساتید عزیز خواهشمندم منو راهنمایی کنن و بهم بگن که دقیقا کاربرد این زبان در هک و نفوذ به سرورها و سایتها چیه ؟

ممنون از همگی / مرادی

RE: سوالاتی در مورد زبان Python

با سلام خدمت شما آقای مرادی عزیز!
    ببینید نمیشه گفت که برای نفوذ به سرور فقط استفاده میشه!
    زبان پایتون یک زبان اسکریپتی هست و نیازی به کامپایل نداره برای اجراشدن!
    خوبیش همینه که میتونید با یه text editor ساده شروع به برنامه نویسی کنی و قدرت مانور و انعطاف پذیری بسیار بالایی داره! برای همین هست که توی هک ازش استفاده میشه! و همچنین استفاده و یادگیریش هم آسون هست!
    و اینکه زبان پایتون مولتی پلتفورم هست یعنی توی تمامی سیستم عامل ها قابل اجراست! برای همینه که بیشتر توی هک ازش استفاده میشه! هکر میاد برنامش رو مینویسه و به دلیل اینکه متن باز هم هست شخص دیگری که میخواد برنامه رو استفاده کنه برنامه رو میبینه اگه جایی از کد مشکل داشت میتونه درستش کنه و توی سیستم عامل خودش ازش استفاده کنه که فرقی نمیکنه چی باشه!
    بلد بودن این زبان مثل زبان های دیگه است! مثل سی یا سی شارپ! دوسنتن این زبان ها و نوشتن برنامه با این زبان ها فرق زیادی با پایتون نداره و بیشترین تفاوتش توی اینکه پایتون نیاز به کامپایل شدن نداره ولی بقیه زبان ها دیگه مثل اون هایی که گفتم برای اجرا شدن نیاز به کامپایل داره!
    به نظر من شما بجای یادگیری پایتون برید و زبان php رو شروع به یادگیری کنید که با html که بلدید بتونید سایت طراحی کنید!
    پایتون درسته یادگیریش آسونه ولی بیشتر در موارد خاصی ازش استفاده میشه!
    [align=center]My Email: [email protected]
    [/align][align=left]mov problems,hell
    sub me,pain
    add me,love
    inc pleasure
    inc adrenaline
    push limits
    call hopeForAbetterTomorrow[/align]

نظر

درود

خیلی خوبه که شما html بلد هستید اگه به پایتون علاقه دارید حتما پایتون رو شروع کنید 

میتونید با پایتون بک اند های خیلی حرفه ای تری نسبت به php طراحی کنید
      پایتون فریم ورک های خیلی زیادی داره از جمله جنگو (django)  که واقعا عالی عمل کرده برای طراحی وب سایت واقعا راحت و کارامد هست 

پایتون خیلی راحت تر از php هست و انقدر افزونه داره که شما نیاز به نوشتن هیچ کد اضافه مثلا برای ساخت captcha ندارید و سریع با استفاده از توابع اون میتونید کپچا رو توی صفحه لود کنید

به عنوان مثال شبکه اجتماعی اینستاگرام تمامش رو با پایتون نوشتند هم سرور و هم وبسایت 

یا مثلا نرم افزار کافه بازار اندروید قسمت سرور و وبسایتش رو پایتون نوشتند 

از وقتی فریمورک های تحت وب روبی یا پایتون قدرت زیادی کسب کردند زبان های php و asp.net دیگه برای پروژه های عظیم استفاده نمیشوند

ولی مثلا php فریمورک هایی داره که قدرت خیلی زیادی رو به ما میده به هرحال یادگیری پایتون خیلی بهتر و لذت بخش تر هست

شما هرنرم افزاری که بخوای میتونی بسازی از طراحی سایت گرفته تا نرم افزار اندروید و دسکتاپ و ....
      [align=center][/align]
      [align=center][/align]

نظر

خب هدف من از يادگيری Python مثلا طراحی سايت نيست. من دوس دارم تو مباحث امنيت شبكه و شناختن كامل سرورها و دستورات اونها قوی بشم و خلاصه بتونم با دانشی كه بدست ميارم به سرورها نفوذ كرده و به كشورم خدمت كنم. والا منبع های يادگيری پايتون هم زياد نبود اما php فراوان. لطفا يه زحمت ديگه بكشيد منو تو هدفم يای كنيد كه آيا هنوزم با اين هدفی كه دارم Python بدردم ميخوره يا php, sql ... ؟؟
        بخاطر راهنماييتان نيز كمال سپاس رو دارم. [img]images/smilies/Smileys/8.gif[/img][img]images/smilies/Smileys/1.gif[/img]

نظر

دوست عزیز شما با دوسنتن تنها زبان پایتون قادر به هک کردن سرور ها نخواید بود!
          باید قابلیت پیدا کردن باگ از نرم افزار هایی که درون سرور ها استفاده میشن رو داشته باشید و برای نوشتن اکسپلویت اون باگ از زبان پایتون استفاده کنید!
          ولی اگر شما زبان php رو یاد بگیرید قادر خواهید بود با کمی تمرین شروع به پیدا کردن باگ از نرم افزار های تحت وب باشید! و اکسپلویتش رو با زبان پایتون بنویسید! پس یاد گیری هر دو زبان خیلی به شما کمک خواهد کرد ولی پیشنهاد اول من php است!
          [align=center]My Email: [email protected]
          [/align][align=left]mov problems,hell
          sub me,pain
          add me,love
          inc pleasure
          inc adrenaline
          push limits
          call hopeForAbetterTomorrow[/align]

نظر

وقتی php مهمتره، پس ميرم سراغ همون php ... من بسته xampp رو نصب كردم و آماده كار و اجرای كدهای php هست. تصميم دارم از همين وبسايت w3schools.com شروع كنم.
            با تشكر بی نهايت از جنابان IR4N0nY و 0x8F عذرخواهی بدليل گرفتن وقتتان.
            ممنونم [img]images/smilies/Smileys/8.gif[/img]

نظر

صبر کنید ..
            X