اطلاعات شخصی ۵۳۳ میلیون کاربر فیس‌بوک در سراسر جهان به صورت رایگان در یک سایت معروف که توسط هکرها با استفاده از آسیب‌پذیری فیس‌بوک در سال ۲۰۱۹ ‌جمع‌آوری شده است، درز کرده است.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید
نام: facebook.jpg
مشاهده: 24
حجم: 31.5 کیلو بایت

داده‌های لو رفته شامل نام‌ کامل، آی‌دی‌های فیس‌بوک‌، شماره تلفن همراه، مکان‌ها، آدرس‌های ایمیل‌، جنسیت‌، شغل‌، شهر‌، کشور‌، وضعیت تاهل، تاریخ ایجاد حساب و سایر مشخصات نمایه بر اساس کشور با بیش از ۳۲ میلیون رکورد متعلق به کاربران در ایالات متحده، ۱۱ میلیون کاربر در انگلیس و شش میلیون کاربر در هند و غیره است.

داده‌های ارائه شده شامل اطلاعات کاربران ۱۰۶ کشور است و این نقص از طریق فیس‌بوک برطرف شده است.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید
نام: facebook.jpg
مشاهده: 17
حجم: 56.6 کیلو بایت

 

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید
نام: facebook-data.jpg
مشاهده: 17
حجم: 29.6 کیلو بایت

یکی از مدیران فیس‌بوک گفت: این داده‌ها قدیمی و‌ مربوط به یک نقص قدیمی در سال ۲۰۱۹ است که آن‌را برطرف کرده‌ایم.

در حالی که به نظر می‌رسد این داده‌ها حداقل از سال گذشته در جوامع اینترنتی درحال خرید و فروش است، یک ربات تلگرامی به صحنه وارد شد که به کاربران امکان جستجوی شماره تلفن و دریافت شناسه فیس‌بوک و بلعکس را با پرداخت هزینه می‌دهد.

با توجه به اینکه این داده‌ها بصورت رایگان در دسترس عموم قرار گرفته است، احتمالا توسط افرادی برای مهندسی اجتماعی، کلاهبرداری‌ و سایر جرایم اینترنتی مورد استفاده قرار گیرند.

به کاربرانی که شماره تلفن و آدرس ایمیل خود را با فیس‌بوک به اشتراک گذاشته‌اند و از سال ۲۰۱۹ تاکنون آنها را تغییر نداده‌اند توصیه می‌شود مراقب حملات احتمالی جهت خرابکاری، تماس‌های اسپم و کلاهبرداری باشند.


دوست داشتید؟ لطفا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

66

یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *