SpareNet Servers Advertising & Link Exchange

اطلاعیه

بستن
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

اخطار امنیتی پلاگین نصب آسان پوسته های وردپرس | Duplicator

بستن
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
نوشته‌های جدید

• اخطار امنیتی پلاگین نصب آسان پوسته های وردپرس | Duplicator

درود رفقا این مطلبو جایی در فروم منتشر کردم ولی اینقدر وضعیت بده که مجبور شدم اینجا هم اطلاع رسانی کنم تا نفرات بیشتری مشاهده کنند .

توی یه فروم سعودی چرخ میزدم توی بخش خصوصی سایتشون نزدیک 5000 سرور ایرانی دسترسی گرفته بودن از طریق پلاگین Duplicator یا همون بسته نصب آسان که این سایتهای پشتیبانی داخلی وردپرس روی همه پوسته ها بستن دادن دست ملت و فقط فکر جیب خودشونن فکر امنیت مردم نیستن .

هکر با یک دورک ساده سایتها رو شناسایی کرده لینک نصب بسته رو لود کرده و یک دیتابیس ریموت بهش داده با یک نام پیشوند دیگه که اصلا سایت هم بهم نریزه مثلا wpuser2 بعدش وارد سایت میشه از قسمت پوسته ها و پلاگین ها شل میگیره و تمام

به تصویر زیر دقت کنید :

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: dub.png
مشاهده: 262
حجم: 45.4 کیلو بایت

دوستان عزیز اگر از پوسته هایی استفاده می کنید که از پلاگین Duplicator استفاده میکنه حتما از داخل شاخه اصلی فایل های مربوط به نصب را پاک کنید وگرنه هک میشید .

متاسفانه سایتهای دولتی و شخصی زیادی همین حالا این فایلو دارن و حذف نکردند .

سایتهای پشتیبانی و فروش قالب های وردپرس فارسی اصلا اطلاع رسانی نکردند و باعث همچین فاجعه ای شده .

برای اینکه درک بیشتری از سایتهای آسیب پذیر داشته باشین به تصویر زیر دقت کنید :

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: shot.png
مشاهده: 237
حجم: 67.1 کیلو بایت

WordPress migration and backups are much easier with Duplicator! Clone, backup, move and transfer an entire site from one location to another.

-----------------------------SAFE MASTER---------------------------
    تاپیک هکر های تازه وارد
صبر کنید ..
X