SpareNet Servers Advertising & Link Exchange

اطلاعیه

بستن
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش # C بصورت کامل - گام به گام

بستن
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
نوشته‌های جدید

• آموزش # C بصورت کامل - گام به گام

درود بر عزیزان طبق کنفرانسی که با اعضای تیم داشتیم قرار بر این شد هر یک از اعضا یک زبان برنامه نویسی را بصورت گام به گام توضیح دهند که خودم پیش قدم شدم و با زبان # c شروع کردم این زبان هم خانواده c , .نت میباشد که از پایه های اساسی نسل جدید برنامه نویسی به شمار می آید . تمامی مقالات قرار گرفته رو بنده از کتاب جناب آقای مهندس جعفر نژاد قمی بصورت گام به گام برای شما عزیزان قرار میدم امیدوارم استفاده کنید . اگر لازم بود آموزش های تصویری هم در این باب قرار خواهیم داد .

هدف از اینکه میخایم این مقاله رو نکته به نکته توضیح بدیم اینه که خودم از جمله تنبل هایی هستم که این زبان رو تجربی یاد گرفتم و اگر مطالب رو جمع و جور کنم و قرار بدم احساس میکنم بچه ها بیشتر درک میکنند . البته اساتید عزیزی همچون جناب مهندس صادق زاده بر این تاپیک نظارت دارند تا اگر توی آموزش جایی لنگ زدم خطای ما رو درست کنند .

قبل از هر چیزی پیشنهاد میکنم این مقاله رو دانلود کنید :

و با متغیر ، ثوابت ، عملگر ها و توابع این زبان آشنا بشید البته من در فرصت مناسب قرار میدهم ولی بهتر اینجاست در آموزش شما چند قدم جلوتر باشید .

دانلود مقـــــــــــــــــــــاله اول

[align=LEFT][php]

http://uploaderx.persiangig.com/csharp_learning.zip

[/php][/align]
    [align=center][/align]

RE: آموزش # C بصورت کامل - گام به گام

خوب جلسه اول خیلی ساده و مختصر اول یک مرور سریع :

انوان زبان های برنامه نویسی زبان های ماشینیزبان های اسمبلیزبان های سطح بالازبان های سطح بالا مثل همین زبان #C ما میباشد که نوعی مترجم به زبان ماشین هست و به زبان انسان نزدیک تر میباشد .متغیر :متغیر ها محل ذخیره سازی داده ها هستند که داده ها در آن قرار میگیرند و محتویات آنها ممکن است در طول اجرای برنامه تغییر کند .نوع تعریف متغیر در زبان

#C[align=LEFT] ;نام متغیر نام داده modifier[/align][align=LEFT]

[/align][align=RIGHT]modifier دستیابی به متغیر ها را کنترل می کند که مهمترین آنها public و private میباشند . public موجب دستیابی عمومی به متغیر و private موجب دستیابی اختصاصی به متغیر میشوند این واژه را در ادامه بیشتر توضیح میدهیم .[/align]
    [align=center][/align]

نظر

RE: آموزش # C بصورت کامل - گام به گام

متغیر ها

مثال :
      در مثال زیر چند متغیر تعریف میکنیم :به عنوان مثال متغیر x,y از نوع int عددی

کد:
      int x,y;

چند متغیر به صورت اعشاری تعریف میکنیم :

کد:
      float m,n;
      و چند متغیر از نوع کاراکتری :

کد:
      char ch1,ch2;

ما میتوانیم هم در هنگام تعریف و هم در هنگام اجرای برنامه به متغیر ها مقدار دهیم به عنوان مثال در هنگام تعریف :

کد:
      int x,y=5;

or

int x=5,y=5;
      [align=center][/align]

نظر

صبر کنید ..
      X